کانون نشر علم رازا

نوآوری در خدمات آموزش الکترونیک

کانون نشر علم رازا

نوآوری در خدمات آموزش الکترونیک

۱۵ مطلب در مرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

گذر ایستگاه فضایی بین‌المللی از مقابل خورشید گرفتگی ایالت وومینگ:ناسا

تصویر از خورشید گرفتگی 30 مرداد 1396 در آمریکا


۰ نظر ۳۱ مرداد ۹۶ ، ۱۴:۴۵
رضا یزدانی

 یک خورشیدگرفتگی از نوع خورشیدگرفتگی کلی است. این خورشیدگرفتگی در تاریخ ۲۱ اوت ۲۰۱۷ میلادی (‎۳۰ مرداد ۱۳۹۶ خورشیدی) روی خواهد داد. که زمان اوج آن، ساعت ۱۸:۲۶:۴۰ به‌وقت ساعت هماهنگ جهانی است. مدت زمان و طول این خورشیدگرفتگی ۲ دقیقه و ۴۰ ثانیه خواهد بود. این پدیده در ایران قابل رویت نیست.

منتظر انتشار تصاویر این خورشید گرفتگی کامل از طرف گروه علمی رازا باشید...

مسیر خورشید گرفتگی در آمریکا از چپ به راست

۱ نظر ۳۰ مرداد ۹۶ ، ۱۵:۰۰
رضا یزدانی

آنچه که زندگی انسان را از سایر حیوانات متمایز‌ ‌می‌کند و به آن رونق و حرکت و تکامل می‌بخشد، روحیه ‌همکاری گروهی است و این در صورتی‌ ‌امکان‌پذیر است که اعتماد و خوش‌بینی بر همگان حاکم باشد و افراد به دور از ‌هر گونه سوء ظن‌ ‌و بدگمانی باشند، چرا که سوءظن اساس اعتماد متقابل را درهم‌ می‌کوبد، پیوندهای تعاون را از‌ ‌میان ‌برداشته و روحیه اجتماعی بودن را تضعیف می‌کند.‌ ‌


در زندگی فردی نیز اگر‌ ‌انسان با افکار منفی یعنی احساس ناتوانی و خودکم‌بینی همراه باشد در حقیقت سیستم‌ ‌دفاعی خود را علیه خویش فعال نموده و زمینه‌ساز شکست درونی خویشتن می‌شود‌، ‌به عبارت دیگر همه ‌ما اگر به طور مداوم اندیشه‌ها و افکار منفی را در سر بپرورانیم‌ ‌و از کاه، کوهی بسازیم و تمام رفتارهای دیگران ‌را حمل بر دشمنی و تحقیر نماییم،‌ ‌به تدریج این افکار منفی بر ما مسلط می‌شود و ناخود‌آگاه بخش عظیمی از ‌توانایی‌های‌ ‌بالقوه و بالفعل خود را هدر می‌دهیم و در نتیجه بی‌حوصله، افسرده، عصبی و ناتوان‌ ‌می‌شویم، همه ‌چیز و همه‌کس در نگاه ما منفی، غم‌انگیز و ناامیدکننده خواهد بود و از‌ ‌آنچه داریم هیچ لذتی نمی بریم و احساس ‌خوبی هم نداریم.


بنابراین، بدبینی سرچشمه‌ ‌همه ناراحتی‌های روحی و روانی و موجب اضطراب و نگرانی ‌است و شخص بدبین، بیشتر از‌ ‌دیگران غمگین، خود خور و ناراحت است و به علت گمان‌های بدی که درباره‌ ‌اشخاص و‌ ‌پدیده‌ها دارد، بسیار در رنج و عذاب درونی است.‌ ‌در نتیجه از همنشینی با دوسـتـان و رفـت و آمـدهـای‌ ‌مـفید اجتناب می‌ورزد و به تنهایی و عزلت بیشتر تمایل دارد و ‌از شادی و نشاط روحی‌ ‌بی‌بهره است و شاید کار به جایی برسد که از همه‌ کس و همه‌ چیز هراس پیدا می‌کند و‌ ‌هر تحرکی را از سوی هر کس به ضرر خود می‌بیند و چنین تصورمی کند که همگان کمر به‌ ‌نابودی و حذف او ‌بـسـته‌اند.‌‌۱ نظر ۲۴ مرداد ۹۶ ، ۰۰:۲۵
رضا یزدانی

✅عنوان کتاب : قورباغه را قورت بده

نویسنده : برایان تریسی

21 روش رهایی از تنبلی و انجام کار بیشتر در زمان کمتر

#کتاب

دانلود کتاب قورباغه را قورت بده
حجم: 445 کیلوبایت
توضیحات: کتاب قورباغه را قورت بده

۰ نظر ۲۱ مرداد ۹۶ ، ۱۷:۱۲
رضا یزدانی

زیست شناسی یازدهم
حجم: 5.58 مگابایت
توضیحات: زیست شناسی یازدهم

۰ نظر ۱۸ مرداد ۹۶ ، ۱۷:۱۲
رضا یزدانی

۰ نظر ۱۷ مرداد ۹۶ ، ۰۰:۴۵
رضا یزدانی

۱ نظر ۱۶ مرداد ۹۶ ، ۲۱:۱۹
رضا یزدانی

ایران و چالش ورود به شرایط اقلیمی جدید (قسمت دوم)

واقعیت شرایط اقلیمی جدید

درباره روند تغییر اقلیم خاورمیانه در سالیان اخیر پژوهش‌های متعددی انجام شده است. مبنای غالب این پژوهش‌ها  گزارش‌های معتبرترین مرجع رسمی بین المللی یعنی پانل بین دولتی تغییر اقلیم (IPCC) است. بنابراین درباره متوسطی از تغییر اقلیم، منتهی به وضعیت خشکی اجماع کامل علمی وجود دارد. از جمله می‌توان به گزارش بانک جهانی اشاره کرد که تاکید می‌کند بیشترین تاثیر منفی تغییر اقلیم بر اقتصاد جهانی نه در ماجرای ذوب یخ های قطبی و بالا آمدن سطح آب اقیانوس ها و بلکه تحت تاثیر خشکسالی بلندمدت خاورمیانه رخ خواهد داد. نکته این است که بر اساس پیش بینی IPCC خاورمیانه می‌بایست تاکنون بین نیم تا حداکثر ۷۵ صدم درجه سانتی گراد گرمتر شده بود، اما آنچه که تاکنون رخ داده تقریبا دو برابر این مقدار بوده است.

در گزارش رسمی برنامه عمران سازمان ملل اشاره شده که هر نوع برنامه‌ریزی برای توسعه این منطقه باید با لحاظ این نکته باشد که این منطقه آسیب پذیرترین منطقه جهان در برابر تغییر اقلیم بوده و از جمله اینکه تا سال ۲۰۳۰ دست کم ۲ درجه گرمتر شده و تا سال ۲۰۵۰ هم بارش به طور متوسط ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد. 

در ایران، مدیر طرح ملی تغییر آب و هوا در سازمان حفاظت محیط زیست می‌گوید که افزایش دما و کاهش بارش در ایران مطابق الگوی کشورهای همسایه بوده است. او می‌گوید تاکنون دمای ایران یک و نیم درجه افزایش یافته و در مناطقی از کشور میزان افزایش حدود ۲ درجه بوده است. در گزارش رسمی وزارت نیرو نیز آمده است که تاکنون (تاکید می‌شود که تاکنون) میزان بارش کشور ۱۵ درصد کاهش داشته و از متوسط سالانه ۲۴۰ میلی متر به ۲۰۵ میلی متر رسیده و دمای کشور نیز دست کم ۱.۱ درجه افزایش پیدا کرده است.

گردآوری: رضا یزدانی

۰ نظر ۰۵ مرداد ۹۶ ، ۲۰:۰۲
رضا یزدانی

سوالات المپیاد جهانی زیست شناسی 2004 استرالیا 

تالیف شده در گروه علمی رازا 

سوالاتی مناسب برای داوطلبان شرکت در المپیاد زیست شناسی و مفید برای مطالعه

متن سوالات:

سؤال 1 - سلولی دارای هسته ودیوارة سلولی کیتینی است ولی کلروپلاست ندارد.این سلول به احتمال قوی ...

A - یک سلول باکتریایی است. B - یک سلول جلبکی است. C - یک سلول جانوری است.

D - یک سلول قارچی است. E - سلولی از یک گیاه آوندی است.

سؤال 2 – جانوران وگیاهان برای ادامة حیات وتولید مثل بر سر کسب منابع با هم رقابت می کنند.کدامیک از گزینه

های زیر منبع محسوب نمی شود؟ A - غذا B - محل زندگی C - آب D - فضا )مکان( E - دما

و ...

برای دانلود رایگان سوالات به ادامه مطلب مراجعه کنید.

۰ نظر ۰۵ مرداد ۹۶ ، ۱۹:۵۷
رضا یزدانی

بالاخره نسخه نهایی فصل اول زیست شناسی یازدهم منتشر شد . از امروز می توانید آن را مطالعه کنید و با مباحث آن بیشتر آشنا شوید .

موضوع این فصل : تنظیم عصبی

منتظر سوالات تالیفی و جزوات تکمیلی رازا از این فصل باشید ...

برای دانلود به ادامه مطلب بروید.


۰ نظر ۰۵ مرداد ۹۶ ، ۱۹:۲۲
رضا یزدانی